021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

دستگاه خمیر گیر

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

خمیرگیر دستگاهی است که با به هم زدن مداوم خمیر مانع از سفت شدن سریع و از دست رفتن کیفیت آن می شود. همان دستگاهی که حتما بارها در نانوایی ها و قنادی ها نمونه آن را دیده اید. در واقع دستگاه خمیرگیر نوعی میکسر است. میکسری که بیشتر برای هم زدن خمیر طراحی شده است. اما می توان در مواقع ضروری برای هم زدن برخی مواد دیگر هم از آن استفاده کرد.

انواع دستگاه خمیرگیر

 این دستگاه هم مانند بسیار دستگاه های دیگر انواع خانگی و صنعتی دارد. انواع خانگی آن کوچک و دارای ظرفیت کمتر و انواع صنعتی آن بزرگ و دارای ظرفیت بیشتر هستند. حداکثر ظرفیت در انواع خانگی 40 کیلوگرم است. خمیرگیرهایی با ظرفیت های 5، 8، 15 و 20 و نهایتا 40 کیلوگرمی معمولا بیشتر در خانه مورد استفاده قرار می گیرند. برای همین نام خانگی را روی آن گذاشته اند. حتی قنادی های کوچک هم می توانند از انواع خانگی دارای ظرفیت بیشتر مثلا 20 و 40 کیلویی استفاده کنند.

اما اگر خمیرگیر ظرفیت 50 کیلوگرم یا بالاتر از آن را داشته باشد، در رده نمونه های صنعتی این دستگاه جای می گیرد. نیاز به توضیح نیست که هر چه ظرفیت دستگاه بالاتر رود، اندازه و وزن آن هم بیشتر خواهد شد. اصولا طراحی دستگاه خمیرگیر به این صورت است :یک دیگ فلزی که یک چنگگ برای هم زدن در درون آن تعبیه شده است. البته در برخی از مدل های بزرگ و حتی خانگی آن هم، چرخ هایی زیر دستگاه قرارداده شده تا حمل و نقل آن آسان تر گردد.

انواع پیشرفته این دستگاه چه از نوع خانگی و چه صنعتی به دستگاهی دیگر به نام سیل وکیوم مجهز هستند. سیل وکیوم دستگاهی است که پوشش نازکی از پلاستیک را روی خمیر قرار می دهد. این  لایه علاوه بر جلوگیری از وارد شدن گرد و غبار و انواع میکروبهای احتمالی به داخل خمیر، باعث حفظ تازگی آن هم می گردد.

کاربرد دستگاه خمیرگیر

بیشترین کاربرد دستگاه خمیرگیر معمولا در نانوایی هاست. جایی که برای هم زدن مداوم خمیر به انواع بزرگتر آن احتیاج دارند. قنادی ها در رده دوم استفاده از این دستگاه هستند که بسته به اندازه کارگاه و مغازه از این دستگاه استفاده می کنند. حتی رستوران ها و فست فودی ها در بسیاری از موارد از دستگاه خمیرگیر با ابعاد مختلف استفاده می کنند. البته استفاده رستوران ها و ساندویچی ها و پیتزا فروشی های بزرگ از این دستگاه صرفا برای هم زدن خمیر نان محدود نمی شود. دستگاه خمیرگیر در این گونه موارد،  برای هم زدن خمیر پیتزا، همبرگر، گوشت کبابی و مواردی این چنینی هم کاربرد دارد.

برخی کارخانه ها و کارگاه های صنعتی هم از انواع پیشرفته و بزرگ دستگاه خمیر گیر بهره می برند. مدل هایی که توان هم زدن خمیری غیر از خمیر نان را هم دارند. مثلا خمیر کره، حلوا، شیره و... .

جنس دستگاه خمیرگیر

دستگاه های خمیرگیر از جمله دستگاه هایی هستند که در معرض استفاده مداوم قرار دارند. به همین دلیل معمولا بدنه دستگاه های خمیرگیر از فلزها و آلیاژ های محکم ساخته می شوند. استیل و آلومینیوم از جمله فلزهایی هستند که بدنه اصلی دستگاه خمیرگیر را تشکیل می دهند. معمولا استیل به کار رفته در این دستگاه استنلس است که در برابر پوسیدگی و زنگ مقاومت بالایی دارد.

فروش دستگاه خمیرگیر

معمولا دستگاه خمیرگیر با ضمانت و خدمات پس از فروش ارائه می شود. تنوع در شرکت های سازنده دستگاه خمیرگیر باعث شده، انواع شرکت ها و برندهای مختلف رقابت سختی را با یکدیگر در زمینه فروش آن داشته باشند. رقابتی که در بسیاری از موارد موجب افزایش قابلیت ها و کارایی بیشتر دستگاه می شود. این مساله دست شما را در انتخاب نمونه دستگاه خمیرگیر لازم و مفید بازتر می کند.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()